Czy mieliście nocny ból zęba ? Jakie mogą być przyczyny ?

Zawsze dbam o zęby , ale nie mam kompletnie pojęcia dlaczego ból jest akurat w nocy . Wszystkie zęby mam zdrowe , bo byłam na przeglądzie czy się nic nie dzieje , ale wszystko jest dobrze nie ma ubytków żadnej próchnicy , ale problem jest i to w takim czasie kiedy powinno się wypoczywać , a nie cierpieć . Co Waszym zdaniem powoduje nocny ból zęba ?

Zapytał w 16 października, 2017 w Ból.
Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Cześć Reni . Wiem co to znaczy taki ból i to w czasie nocy . Ja miałam tak około miesiąca pomimo brania leków przeciwbólowych nic nie pomagało . Wizyta u mojej stomatolog również nic nie wniosła , bo po przeglądzie stwierdziła , że wszystko jest dobrze i nie potrafi znaleźć przyczyny . Po tym fakcie zraziłam się do niej i zapisałam się do innego stomatologa który po badaniu RTG powiedział, że mam zapalenie miazgi zęba . Po konsultacji umówiłam się na konkretny dzień i zastosował leczenie kanałowe po którym nic kompletnie mnie już nie boli . Jednak czasami warto iść również po radę do innego lekarza .

Odpowiedział w 16 października, 2017.
Dodaj komentarz

Hejka dziewczyny . Na szczęście już to za mną , ale również było nie ciekawie jeśli chodzi o nocny ból zęba . Męczyłam się również ok 2 tygodni próbowałam domowych sposobów i nic , ale kiedy stomatolog powiedziała , że trzeba zrobić RTG wtedy również nic nie wyszło . Powiedziała , że powinnam się udać do laryngologa bo , prawdopodobnie przyczyną mogą być zatoki . Trafiła bez błędnie . Po wizycie u laryngologa potwierdził wypisał antybiotyk i na całe szczęście pomogło . Jeśli nie zaczniesz robić czegoś w tym kierunku to będziesz ciągle miała taki ból . Ja na Twoim miejscu nie czekałabym ani chwili dłużej , ale to tylko moja rada . Decyzja należy do Ciebie 

Odpowiedział w 16 października, 2017.
Dodaj komentarz

W moim przypadku ból zęba i to w nocy pojawił się za ok tydzień , po leczeniu kanałowym . Miało  być wszystko w porządku , ale jednak stomatolog się nie popisała . Chciałam się zapisać na wizytę , ale termin był dopiero za miesiąc tak więc nie miałam innego wyjścia jak iść do innego gabinetu tym razem prywatnie . Po zrobieniu Pantogramu który jest bardzo dokładnym badaniem diagnozą było złe leczenie kanałowe które skutkowało bólem . Na szczęście  trafiłam w dobre ręce i teraz nie odczuwam żadnych dolegliwości . Teraz wychodzę z założenia , że warto wydać trochę więcej na leczenie niż czekać co zrobi stomatolog na NFZ .

Odpowiedział w 16 października, 2017.
Dodaj komentarz

Witam . Ja również miałam kilka przypadków nocnego bólu zęba , ale na szczęście nie było to nic poważnego . W tym czasie próbowałam kilku sposobów na pozbycie się tego bólu i moja babcia która ma już 94 lata podała mi super miksturkę po której ból zupełnie przestał . Oto czym leczyłam nocny ból zęba . Siekałam 3 ząbki czosnku i zalewałam szklanką ciepłego mleka , który od razu wypijałam . Jak wiadomo czosnek jest naturalnym antybiotykiem ma właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne . Polecam spróbować 

Odpowiedział w 16 października, 2017.
Dodaj komentarz

Cześć dziewczyny . Mój problem również zaczął się już dawno , ale nie bolały mnie zęby w nocy . Mam schorzenie nazywane potocznie Bruksizm – jest to nieświadome zaciskanie zębów , które nie tylko bolą w nocy , ale również pękają i szkliwo zębów się szybko ściera . W moim przypadku rozwiązaniem okazała się Nakładka która zapobiega problemowi nocnemu zgrzytaniu jak również bólom głowy . Powinnaś zmienić lekarza , bo sama wiem po sobie , że niektórym po prostu się nie chce leczyć dokładnie tylko , aby liczyła się osoba .

Odpowiedział w 16 października, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.