Jak rozpoznać , że powinniśmy mieć założony aparat ortodontyczny ?

Będąc na wizytach kontrolnych u stomatologa nigdy nie mówiła mi o aparacie . Jednak moja koleżanka nosi od roku i postanowiła sama się sama udać do ortodonty który stwierdził , że powinna nosić aparat . Teraz zastanawiam się nad tym czy ja nie powinnam również się udać na sprawdzenie jednak najpierw chciałabym wiedzieć co może mnie zaniepokoić .

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Hej . Jeszcze rok temu myślałam , że z moimi zębami wszystko jest ok . Jednak na szczęście mam dobrą stomatolog i na wizycie kontrolnej stwierdziła , że mam starte zęby i powinnam zacząć pomyśleć o aparacie ortodontycznym który bardzo by mi pomógł w zatrzymaniu mojej przypadłości , bo za jakiś czas mogą mi się kruszyć zęby . Teraz noszę aparat i jak na ta chwilę jest wszystko dobrze mam jeszcze chodzić w nim rok i w ten sposób uniknęłam poważnych powikłań utraty w przyszłości zębów .

Odpowiedział w 12 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Moje zęby często atakowała próchnica , ale nie zdawałem sobie sprawy jaka może być przyczyna . Dowiedziałem się prze znajomą , że  gdybym założył aparat ortodontyczny to pomógłby mi w problemie troszkę krzywych zębów które będące w takim stanie źle je myję  i dla tego  szybciej moje zęby są narażone na próchnicę . 

Odpowiedział w 12 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Witam . Gdyby nie moja żona to nigdy nie wiedziałbym o tym , ze potrzebny jest mi aparat ortodontyczny . Kilka razy jak wstała w nocy to słyszała jak zgrzytam zębami i to ją zaniepokoiło . Byłem na wizycie u stomatologa mówiąc o tym i okazało się , że żona miała rację o potrzebie noszenia aparatu ortodontycznego .

Odpowiedział w 12 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Zawsze zastanawiałem się skąd u mnie powstały odsłonięte szyjki zębowe , ale teraz już doskonale wiem co mogłoby zahamować ten stan . Rozwiązaniem okazał się aparat ortodontyczny o którym powiedziała mi inna stomatolog u której byłam na pierwszej wizycie . Założono mi go rok temu i na wizytach ortodontka mówi , że do chwili ściągnięcia na stałe zapomnę o tym , że kiedykolwiek miałem problem z szyjkami . 

Odpowiedział w 12 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Cześć wszystkim . Wcześniej nie przywiązywałam uwagi jak mówię , ale jak zmieniłam towarzystwo i pracę to kilka osób zwróciło mi uwagę na temat mojej wymowy . Troszkę byłam zła na nich , ale pomyślałam o wizycie u ortodonty , aby upewnić się czy powinnam nosić aparat ortodontyczny . Okazało się jednak , że jeśli zależy mi nie tylko o wymowie to powinnam jednak założyć aparat . Na szczęście ortodonta powiedział , że mój wiek jeszcze pozwala na piękne proste zęby i umówiłam się na założenie aparatu .

Odpowiedział w 12 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.