Jakie pasty polecacie przy noszeniu aparatu ortodontycznego ?

Noszę aparat od miesiąca , ale 2 dni temu znajoma powiedziała mi o pastach do zębów które powinno się stosować przy noszeniu aparatu . Na chwilę obecną używam normalnej pasty kupionej w Biedronce . Ja osobiście nie wiedziałam o tym , że są takie i powinno się je stosować nosząc aparat .

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Cześć . Ja również nie myślałem , że nosząc aparat będzie trzeba używać innej pasty jak dotychczas . Mój kolega nosił 3 lata temu i powiedział mi o fakcie , że dzięki takim pastom jak Ortho Salvio Day mamy 100 % pewność , że nasze zęby nie będą narażone na próchnicę w trakcie noszenia aparatu . Składniki pasty takie jak chlorheksydyna oraz ksylitolen działa przeciwpróchniczo oraz usuwa kamień nazębny . Pasta posiada wyciąg z szałwii która dodatkowo łagodzi podrażnienia spowodowane noszeniem aparatu . Stosować powinniśmy ją 3 razy dziennie .

Odpowiedział w 12 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Hej . Używam od  roku pasty Vitis Orthodontic która jest według mnie niezastąpiona jeśli ktoś nosi aparat ortodontyczny . Doskonale zapobiega zapaleniu dziąseł , wzmacnia szkliwo zębów oraz doskonale czyści aparat . Świetnie wzmacnia szkliwo zębów .

Odpowiedział w 12 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Ja wybrałem pastę Ortho KIN  Tootpaste która jest w płynie i nie zawiera alkoholu który nie wysusza śluzówki oraz jama ustna nie jest podrażniona .

Odpowiedział w 12 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Mi przed wyjściem z gabinetu ortodontka powiedziała , że dobrze gdybym zaczęła myć zęby pastą  Ortho Salvia  Night . Jest to pasta ziołowa która działa przeciwbólowo , przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie . Myjąc zęby tą pastą nie mam problemów z próchnicą która często występuje podczas noszenia aparatów ortodontycznych .

Odpowiedział w 12 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Witam wszystkich . Szukając pasty przy noszeniu aparatu ortodontycznego wybrałam która posiada w swoim składzie naturalne związki . Dzięki wyciągowi z rumianku , tymianku , rozmarynu , szałwii oraz kory dębu świetnie chronią i czyszczą zęby między aparatem zapewniając bezpieczeństwo przed zakażeniem oraz podrażnieniami .

Odpowiedział w 12 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.