Leżąca ósemka

Co zrobić z leżącą ósemką :(? Mam wyklute wszystkie cztery ósemki, dotychczas dentyści mówili mi, że nie stanowią one problemu i o ile będą leczone i dobrze utrzymane to mogę je z powodzeniem mieć. Ba, nawet w wypadku utraty innego zęba trzonowego zęby ósme mogą się ponoć przydać. Jednak teraz zdjęcie rtg pokazało, że jedna z moich ósemek znajduje się w fatalnym położeniu. Dolna ósemka niemalże leży w dziąśle i swoją główkę wbija w główkę siódemki. Prawdopodobnie pod miejscem stycznym tworzy się już próchnica, która jest w trudnodostępnym miejscu. Ja się już nastawiłem, że te ósemki sobie będą i że nie będę musiał nic z nimi robić, a tutaj taka przykra niespodzianka. Do tego dowiedziałem się, że na wyrwaniu dolnej ósemki się nie skończy, bo do pary musi być usunięta również górna. Jak ja mam w ogóle usunąć taką ósemkę i kto się tym zajmuje? Chociaż ja tak ogólnie to mam nadzieję, że jakoś można uratować te zęby, może ortodontycznie, tak żeby obeszło się bez rwania? Naprawdę nie widzi mi się ten zabieg, nie jestem do niego przekonany i nawet nie mam pieniędzy na takie rzeczy….. Co robić?

Dodaj komentarz
10 Odpowiedź(i)

cóż, ósemki u ludzi nie są zbyt mądrymi zębami, choć nazwa miałaby na to wskazywać… lepiej mają ci którzy ich nie mają, bo same problemy z nimi

Odpowiedział w 3 stycznia, 2017.
Dodaj komentarz

Najłatwiej jest je usunąć niż kombinować u ortodonty, w końcu te zęby i tak są nam tak naprawdę niepotrzebne, to po co je na siłę trzymać??

Odpowiedział w 3 stycznia, 2017.
Dodaj komentarz

nie prawda, że usemki to niepotrzebne zęby!!!! to takie same zęby trzonowe jak siudemki, szostki czy piątki i mogą być przydatne!

Odpowiedział w 3 stycznia, 2017.

Może i masz rację, ale nad ortografią mógłbyść popracować…

w 3 stycznia, 2017.

“mógłbyść”? sama byś lepiej popracowała!

w 3 stycznia, 2017.

Eeeeh, drzazgę u mnie widzisz a w swoim oku belki juz nie. Szkoda gadać pfff

w 3 stycznia, 2017.
Dodaj komentarz

Jeśli ząb prawie leży to wątpię, żeby udało się go podnieść za pomocą jakiegoś aparatu ortodontycznego, no chyba że nie jest aż tak źle jak mówisz, to można spróbować przejść się do ortodonty z tym fantem.

Odpowiedział w 3 stycznia, 2017.
Dodaj komentarz

a niby jak miałby wygladac taki aparat prostujacy ósemke?, mi sie wydaje ze to niemozliwe

Odpowiedział w 3 stycznia, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.