Po jakim czasie od wyrwania zęba można wstawiać implant ?

Tydzień temu miałem wyrywanego zęba , ale bardzo mi przeszkadza jego brak i jestem ciekawy ile czasu będę potrzebował , abym mógł być zadowolony .

Zapytał w 25 października, 2017 w Implanty.
Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Cześć Dominiku . Ja również nie wiedziałam o tym , bo mi wcześniej nie zależało . Ja bez zęba chodziłam około 8 lat i dopiero pod wpływem faktu , że córka będzie miała Komunię   to w końcu wzięłam się za wstawienie implantów , bo niestety  nie miałam 6 zębów . Będąc w gabinecie powiedziano mi , że powinnam się zjawić już po 10 tygodniach , bo tak to tylko się osłabia zęby które są w pobliżu .

Odpowiedział w 25 października, 2017.
Dodaj komentarz

Witam wszystkich . Najlepszym czasem w którym powinno się wstawić implant  jest okres od 8  do 12 tygodni i to jest najbezpieczniejszy okres w którym implant na pewno się przyjmie .

Odpowiedział w 25 października, 2017.
Dodaj komentarz

Hejka Dominiku . Twoje pytanie powinno  brzmieć w jak szybkim czasie trzeba wstawić implant ? Mam doświadczenie jeśli chodzi o ten temat , bo nie miałem 3 zębów i wiem o tym , że czas jest ważnym elementem jeśli zależy nam na dobrym wstawieniu implanta jak również efektu który jest na krótko lub długo . Przy pierwszym implancie nie wiedziałem , bo czekałem z decyzją 5 lat i prawie o tyle za dużo . Miałem trochę problemów do momentu kiedy lekarz był pewny , że się implant przyjął i jest ok . Po tym doświadczeniu mam nauczkę i najdłużej czekałem 24 miesiące jeszcze nie było najgorzej i wszystko pięknie się zagoiło .

Odpowiedział w 25 października, 2017.
Dodaj komentarz

W moim przypadku trwało to 10 tygodni od wstawienia implanta . Wychodząc od stomatolog zapytałam się czy będę mogła wstawić sobie zęba czy dopiero za kilka lat , ale stomatolog doradziła , że czym wcześniej tym lepiej . Ponieważ nie wiemy jak zareaguje dziąsło . 

Odpowiedział w 25 października, 2017.
Dodaj komentarz

Cześć wszystkim . Jestem trochę zła nawet na stomatologów , że po wyrwaniu nie podpowie o wstawieniu implantu . Zawsze dowiadujemy się przez kogoś , ale tak nie powinno być .  W moim przypadku wypadło to dokładnie 12 tygodni  i tym sposobem implant się dobrze przyjął i teraz jestem zadowolona z efektu . Tak więc na pewno nie czekać latami tylko najdłuższy czas powinien wynosić tak jak u mnie 12 tygodni .

Odpowiedział w 25 października, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.