Czego powinno się unikać po wszczepieniu implantu ?

Byłam tak zadowolona i bardzo szybko wyszłam z gabinetu , że nawet nie zapytałam czego powinnam unikać po zabiegu wszczepienia implantu . Teraz mam obawy , abym nie miała żadnych problemów z tego powodu . Jeśli jesteście po takim zabiegu to proszę o odpowiedź .

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Cześć . Nawet nie miałam pojęcia , że po wszczepieniu są takie wyrzeczenia . Miałam najgorszy problem z fajkami których nie mogłam palić minimum 7 dni . Jest prawie pewne , że implant będzie odrzucony ponieważ tkanki nie chcą się regenerować . Jeszcze wiem również o alkoholu , że nie wolno go spożywać również przez tydzień , ale to nie było problemem ponieważ nie pijam alkoholu .

Odpowiedział w 5 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Mój lekarz od razu po zabiegu powiedział , żeby się wstrzymać z jedzeniem i piciem czegokolwiek przez 3 godziny . Dopiero po 4 godzinach można wypić zimny napój sam się zastanawiałem dla czego tak jest , ale widocznie to normalne .

Odpowiedział w 5 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

U mnie problemem był fakt , że nie wolno dotykać implantu oraz uważać , żeby nawet język nie dotykał implanty gdyż to przez to następują podrażnienia i natychmiast pojawia się infekcja która uniemożliwia zagojenie się miejsca gdzie wszczepiony jest implant . Było to trudne , bo chyba każdy z nas ma takie odruchy dotykania językiem zębów .

Odpowiedział w 5 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Nawet nie przypuszczałam , że wszczepienie implantu wiąże się z niektórymi ograniczeniem . Dla mnie straszne było , że nie można przez dwie doby spać na boku . Spanie na plecach  gdzie głowa była powyżej klatki piersiowej było dla mnie było okropne . Stomatolog jednak powiedział , że to jest konieczne gdyż spanie na boku powoduje ucisk na implant i dla tego mogą powstać stany zapalne wokół implantu oraz mógłby nawet wypaść .

Odpowiedział w 5 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Cześć wszystkim . Byłam nie zadowolona jak się dowiedziałam , że nie wskazane jest chodzenie na solarium  przez 3 miesiące i nadmierne opalanie się jeśli zabieg jest robiony w miesiącach ciepłych . Postanowiłam się do tego dostosować pomimo iż bardzo mnie ciągnęło do solarium , a na domiar złego był to początek zimy i moja skóra była blada i beznadziejna .

Odpowiedział w 5 grudnia, 2017.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.