Czy noszenie aparatu ortodontycznego jest konieczne ?

Mam troszkę problem z trzeba krzywymi zębami , ale czy to powód do zakładania aparatu ? 

Dodaj komentarz
5 Odpowiedź(i)

Cześć . Wiem doskonale , że jeśli się nie nosi aparatu ortodontycznego który powinniśmy mieć to w późniejszych latach będziemy mieć problemy . Ja również nie myślałam , że moje zęby były często narażone na próchnicę , a wszystko to za sprawą kilku krzywych zębów i to sprawiało , że niestety , ale nie byłam w stanie zadbać o higienę gdyż szczoteczka nie była w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc . Od roku noszę aparat i jak na razie wszystko jest ok .

Odpowiedział w 8 stycznia, 2018.
Dodaj komentarz

Aparat ortodontyczny nie tylko powinno się nosić w celach estetycznych , aby zęby były proste , ale również ze względu na częste choroby przyzębia i stany zapalne które często są jeśli ktoś ma wskazania , aby aparat nosić . Każda osoba nie chce nosić aparatu będzie miała w przyszłości tylko leczenie związane z próchnicą i różnymi chorobami zębów i dziąseł .

Odpowiedział w 8 stycznia, 2018.
Dodaj komentarz

Cześć Rayann . Dziwię się , że nikt Cię nie poinformował jakie skutki mogą przynieść złe ustawienie zgryzu . Pominę , że to wygląda nieestetycznie to głównym problemem są choroby zwyrodnieniowe stawów skroniowo – żuchwowych . Jeśli się nabawimy tego schorzenia nasze życie będzie ciągle narażone na ból i co jakiś czas będziemy zmuszeni brać antybiotyki .

Odpowiedział w 8 stycznia, 2018.
Dodaj komentarz

Hejka wszystkim . Ja dopiero rok temu postanowiłem założyć aparat ortodontyczny mając 27 lat . Również nie zdawałem sobie sprawy z konsekwencji jaką jest brak aparatu w moim przypadku . Moim problemem stała się nadmierna ścieralność zębów która mogłaby doprowadzić do całkowitego zaniku wszystkich zębów . Jednak na wizycie kontrolnej stomatolog powiedziała mi o tym , że powinienem udać się do ortodonty . Chodząc teraz w aparacie odczuwam komfort oraz zauważyłem lekką poprawę uzębienia . 

Odpowiedział w 8 stycznia, 2018.
Dodaj komentarz

Noszenie aparatu ortodontycznego powinien nosić każdy kto ma nawet najmniejszy problem uzębieniem . Jeśli nie zadbamy o wyprostowanie zębów w szybkim czasie to  potem będziemy mieli same problemy nie tylko z krzywymi zębami . Gdyż prawidłowy zgryz zapobiega wszystkim chorobom zębów , ale również dzięki prostym zębom nie mamy problemów żołądkowych , gdyż pokarm jest w lepszym stanie rozdrabniany . 

Odpowiedział w 8 stycznia, 2018.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.