Leczenie kanałowe – jest się czego bać?

Nigdy nie miałąm zębów leczonych kanałowo. Stomatolożka stwierdziła, że mam jednego zęba do naprawy i podejrzewa, że trzeba będzie zrobić kanałówkę. Co to w ogóle oznacza i czy jest to bolesny zabieg?

Dodaj komentarz
4 Odpowiedź(i)

leczenie kanałowe to niestety żmudna praca.

w pojedynczym zębie może znajdować się nawet kilka kanałów, które trzeba mechanicznie rozepchać, dokładnie wyczyścić i zamknąć.

jednak jest to standardowe leczenie, każdy dentysta musi umieć zrobić kanałówkę.

Odpowiedział w 14 października, 2016.
Dodaj komentarz

Leczenie kanałowe stosuje się wtedy, kiedy dojdzie do zakażenia miazgi w zębie. Nie czyści się tych kanałów bez powodu – chodzi o dokładne usunięcie bakterii i zabezpieczniu zęba przed ponownym zakażeniem. 

O ból bym się nie martwił, bo zabieg wykonuje się w miejscowym znieczuleniu.

Odpowiedział w 14 października, 2016.
Dodaj komentarz

leczenie nie należy do najprzyjemniejszych, ale z pewnością lepiej jest się jemu poddać, aniżeli żeby mieli ci wyrwać zęba – zawsze trzeba ratować zęby które jeszcze można uratować

Odpowiedział w 14 października, 2016.
Dodaj komentarz

Czy boli leczenie kanałowe czy nie boli i tak to trzeba zrobić ! , wydaje mi się, że będzie bardziej bolało jak utracisz ząb ! Trzeba koniecznie walczyć o każdy ząb !! Wybrakowane uzębienie są poważnym uszczerbkiem dla urody a przede wszystkim dla zdrowia. W odstępie czasu brak zdrowego zęba deformuje twarz i postarzają. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że zaburzają pracę układu trawiennego, bez zębów nie można dobrze rozgryzać jedzenia. Proszę się nie zastanawiać nad leczeniem kanałowym tylko marsz do dentysty ! 

 

Odpowiedział w 19 października, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.