Szczoteczka przy aparacie na zęby

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać kiedy nosi się aparat ortodontyczny? Wystarczy zwykła szczoteczka manualna, albo elektryczna? Czy można się obejść bez dodatkowych przyborów?

Próbuję wyliczyć całkowity koszt noszenia aparatu nazębnego łącznie z przewidywanymi kosztami specjalnych urządzeń, past, wizyt u ortodonty, koszt samego aparatu. Ogólnie chcę policzyć dosłownie wszystko, sprawdzić jaki jest tego rzeczywisty koszt. Wielu ludzi uważa, że koszt aparatu to tylko te mniej więcej 2 tysiące wydane za sam aparat, a to nieprawda, chciałbym sprawdzić czy dodatkowe koszty przewyższają koszt samego urządzenia czy nie i ile finalnie kosztuje tego typu leczenie dentystyczne.

Sam fakt, że takie leczenie jest potrzebne i wskazane przy wadach zgryzu wiem i nie trzeba mi tego tłumaczyć. Mam po prostu konkretne zboczenie zawodowe (finansista-księgowy) ;>

Moje zęby wymagałyby takiego leczenia, jestem też ciekaw czy leczeniu u osób dorosłych może być droższe niż leczenie nastolatków?

Ale powracając do tematu, głównym moim pytaniem jest jaką szczoteczkę do zębów należy wybrać, bo to jest głównym punktem moich aktualnych obliczeń.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :]

Dodaj komentarz
6 Odpowiedź(i)

Raczej się nie obejdzie bez sprzętów różnej maści. Córka nosiła aparat i był z tym wielki cyrk, co chwila latała do łazienki żeby wydłubać coś z zębów. Miała dosłownie cały arsenał szpargałów zaczynając od jakiś specjalnych wykałaczek do zębów bo specjalną końcówkę do szczoteczki elektryczne. 

Odpowiedział w 14 grudnia, 2016.
Dodaj komentarz

oczywiście, że można obejść się bez różnej maści sprzętów podczas noszenia aparatu! tylko nie spodziewajmy się potem, że nasze zęby będą zdrowe.

zęby same w sobie są podatne na próchnicę, a kiedy zakłada sie aparat to tworzą się nowe trudnodostępne przestrzenie, które trzeba czyścić i tyle

nie wiem czy warto tak wyliczać koszt inwestycji w samego siebie

Odpowiedział w 14 grudnia, 2016.
Dodaj komentarz

na pewno przy czyszczeniu zębów będą przydatne rozszerzalne nicy dentystyczne oraz szczoteczki pęczkowe – są po prostu nieocenione przy czyszczeniu różnych szparek, bo nie ma nic bardziej wkurzającego kiedy czuje się pozostałości jedzenia po umyciu zębów pfle…

Odpowiedział w 14 grudnia, 2016.
Dodaj komentarz

istnieją specjalne szczoteczki manualne, przeznaczone tylko do czyszczenia zębów podczas noszenia aparatu, są o wiele lepiej wyprofilowane i nie szarpią aparatu. 

firma curaprox ma dużo takich sprzętów do czyszczenia zębów, są drodzy, ale mają produkty naprawdę z wysokiej półki 

Odpowiedział w 14 grudnia, 2016.
Dodaj komentarz

Świetnie czyszczą zęby końcówki Oraln B przeznaczone do czyszczenia zębów z aparatem. Jedne końcówki mają rzadsze włosie, które nie uszkodzi zamków, a drugie ma pęczek na śodku który czyści świetnie rowki. Można je kupić w necie już mniej więcej od 30 zł więc nie kosztują więcej niż standardowe główki do szczoteczek elektrycznych. 

W obliczeniach brałabym pod uwagę wszelkie dostępne rodzaje urządzen do czyszczenia, bo lepiej aby szacunki były wyższe aniżeli za wysokie 😉

Odpowiedział w 14 grudnia, 2016.
Dodaj komentarz

Twoja odpowiedź

Zamieszczając odpowiedź zgadzasz się z polityką prywatności i warunkami użytkowania.